Nestimulační spalovače tuků

Do této kategorie patří spalovače tuků, které neobsahují žádné stimulátory, jako je např. kofein nebo theobromin. Mají jiný mechanismus účinku než stimulační spalovače tuků a řadíme mezi ně L-karnitin, chitosan, chrom, CLA, pyruvát, HCA nebo phaseolamin.

L-karnitin patří mezi nejznámější spalovače tuků. Doporučuje se nejen při dietách, ale také sportovcům nebo lidem s nemocným srdcem nebo ledvinami. Tato látka transportuje mastné kyseliny do buněčných mitochondrií. Běžná denní dávka L-karnitinu je zhruba 1 až 3g. L-karnitin je sice poměrně hodně propagovaný, ale zatím nebyla prokázána jeho větší účinnost.

Chitosan je vláknina, která blokuje vstřebávání a váže tuky. Běžná denní dávka chitosanu je také 1 až 3g. Stejně jako L-karnitin se dá koupit ve formě kapslí.

Chrom řadíme mezi spalovače tuků, které zvyšují podíl aktivní svalové hmoty a navíc stabilizuje hladinu glukózy v krvi. Jeho běžná denní dávka je asi 100 až 300 mg.

CLA neboli konjugovaná kyselina linoleová patří mezi nenasycené mastné kyseliny. Její funkcí je podpora využití tuků ve formě energie. Běžná denní dávka CLA je 2 až 3g.

Pyruvát je nestimulační spalovač tuků, který přispívá ke tvorbě energie a snižuje podíl tělesného tuku. Jeho běžná denní dávka je cca 2 až 5g.

HCA neboli hydroxycitronová kyselina je extraktem připraveným ze slupek ovoce Garcinia cambogia. Snižuje chuť k jídlu a zpomaluje přeměnu sacharidů na tuky. Běžná denní dávka je 600 až 1200 mg.

Phaseolamin patří mezi novější nestimulační spalovače tuků. Jedná se o extrakt z fazolí, který neutralizuje štěpení komplexních sacharidů na jednoduché cukry. Běžná denní dávka tohoto extraktu je přibližně 500 až 1000 mg.


Sponzorované odkazy:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!