Přírodní spalovače tuků

Spalovače tuků si samozřejmě můžeme zakoupit i ve formě různých potravinových doplňků, ale nejzdravější spalovače tuků jsou ty přírodní. Pokud chceme snížit svoji hmotnost, tak základem je vždy především úprava životosprávy, tedy změna jídelníčku a dostatek aktivního pohybu. Které potraviny patří mezi nejlepší spalovače tuků?

Ovoce :

Banány stimulují vylučování vody z těla a jsou rychlým zdrojem energie. Měli bychom se ale vyhýbat těm banánům, které nejsou ještě dostatečně zralé, protože ty obsahují nestravitelný rezistentní škrob. Banány jinak obsahují hodně kalorií, takže při dietě bychom je měli konzumovat spíše v menším množství.

Jablka mají velké množství pektinu, který vyvolává pocit sytosti. Navíc jsou velmi zdravá a tak jsou skvělým přírodním spalovačem tuků, který lze jen doporučit.

Hrušky obsahují vlákninu, která se váže na cholesterol a tím snižuje jeho množství v těle. Kromě toho na sebe váže tukové buňky.

Citrusové plody jako jsou citróny, pomeranče, limetky atd. patří mezi nejlepší a nejúčinnější přírodní spalovače tuků. Navíc obsahují velké množství vitamínu C.

Bobulovité plody jako např. jahody, maliny nebo ostružiny obsahují velké množství látek, které v žaludku silně bobtnají a díky tomu tak zajišťují pocit nasycenosti.

Papaya u nás není tolik známá, ale obsahuje velké množství vlákniny a zároveň má nízký obsah kalorií. Patří tak mezi nejlepší přírodní spalovače tuků.

Zelenina:

Mrkev je nejzdravější v syrové podobě. Obsahuje velké množství vlákniny a cenné vitamíny. Má také příznivý vliv na oči.

Artyčoky pomáhají při detoxikaci jater díky obsahu cynarinu.

Zelí je nejzdravější v syrovém stavu, kdy neobsahuje téměř žádné kalorie, navíc jeho konzistence v tomto stavu vyžaduje dostatečné žvýkání, které tak podporuje spalování tuků. Naopak zelí v podobě klasického vepřo-knedlo-zela se u redukční diety rozhodně doporučit nedá.

Čekanka má také minimum kalorií, navíc obsahuje Intybin, který výrazně zrychluje trávení.

Brokolice není hlavně u dětí moc oblíbená, jde však ale o jeden z nejzdravějších druhů zeleniny. V brokolici je velké množství vitamínů a minerálů, které pomáhají při rozkladu tukové tkáně.

Pórek obsahuje vápník, který napomáhá lepšímu trávení a navíc je v něm spousta vlákniny.

Chřest z těla odvádí přebytečnou vodu. Je hodně bohatý na kyselinu listovou a rostlinná vlákna, naopak je chudý na kalorie, kterých je v chřestu naprosté minimum.

Rajčata patří také mezi kvalitní spalovače tuků. Pomáhají i při optimalizaci hladiny krevního tlaku díky vysokému obsahu draslíku.

Luštěniny:

Fazole pomáhají ke zlepšování metabolismu díky vysokému obsahu vlákniny a ve vodě rozpustných vitamínů.

Hrášek je také velmi vhodným spalovačem tuků, protože obsahuje minimum kalorií.

Čočka je na tom podobně jako hrášek – její výhoda spočívá především v minimálním obsahu kalorií.

Mléko a mléčné výrobky:

Odstředěné mléko obsahuje důležité aminokyseliny, podporující pocit sytosti.

Jogurty bychom určitě neměli vynechat z jídelníčku ani při redukční dietě. Je však třeba dávat přednost těm s nižším obsahem tuku, ideálně kolem tří procent, případně nízkotučné. Smetanové jogurty s vysokým obsahem tuku nejsou u diety vhodné. Jogurty také fungují jako probiotika a zlepšují funkci střev.

Plísňové sýry jsou velkým zdrojem bílkovin, ale obsahují hodně kalorií, takže je třeba je konzumovat s mírou.

Zrající sýry jsou podobně jako plísňové bohaté na bílkoviny, ale kromě nich obsahují také vitamín B12, který aktivuje látkovou výměnu.

Mozzarella je sýr, bez kterého se neobejde žádná opravdová italská pizza. Mozzarella je zároveň bohatá na bílkoviny a není příliš tučná. Patří mezi nejlepší spalovače tuků.


Sponzorované odkazy:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!